Ga naar inhoud. | Ga naar navigatie
Persoonlijke hulpmiddelen
Het Europees Geneesmiddelenagentschap (EMA) en de Europese Commissie hebben samen met zorgverleners uit heel Europa een informatiegids ontwikkeld over biosimilars, meldt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG).
Staatssecretaris Martin van Rijn van Volksgezondheid roept overheden, farmaceutische industrie, niet-gouvernementele organisaties en patiëntenorganisaties op samen nieuwe afspraken te maken over innovatie en betaalbare geneesmiddelen.
Onder de naam Cannabiszorg is in Rosmalen een apotheek gespecialiseerd in medicinale cannabis geopend. De apotheek is geheel gefocust op de bereiding van en zorg rond het gebruik van medicinale cannabis, specifiek cannabisolie.
Vanwege vervuiling met het kankerverwekkende NDMA vindt er opnieuw een terugroepactie plaats van valsartan bij de apotheek. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) en de Inspectie voor de Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) hebben dat gisteren besloten. Voor het KNMP-bestuur gaat dit niet ver genoeg en roept apothekers wederom op patiënten te vragen vervuilde valsartan terug te brengen naar de apotheek.
Slechte telefonische bereikbaarheid, hoge werkdruk en onrust op de werkvloer bedreigen de patiëntveiligheid bij de Stichting Huisartsenposten Amsterdam. Ook is het medicatiebeheer onvoldoende en vindt er fraude plaats met recepten. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) stelt de stichting daarom onder verscherpt toezicht.
Aan de gebruiksvriendelijkheid van geneesmiddelen moet nog veel verbeteren: ruim 40% van de ouderen ervaart problemen. Ook de apotheker kan hierin een rol spelen, en doet dat al in veel gevallen. Dat concludeert ouderenbond ANBO na eigen onderzoek onder bijna achtduizend leden en niet-leden.
Farmaceutische bedrijven aanpakken die te hoge prijzen vragen voor geneesmiddelen. Dat is het doel van de nieuwe stichting Farma Ter Verantwoording, die zich als eerste buigt over de prijsstelling van chenodeoxycholzuur (CDCA).
Het verhogen van het btw-tarief op geneesmiddelen, hulpmiddelen en gezonde voeding van 6% naar 9% mag niet doorgaan omdat dit extra kosten oplevert voor patiënten en kwetsbaren. Dat schrijft de Patiëntenfederatie Nederland in een brief aan het kabinet.
Het gebruik van antipsychotica lijkt de sterfte bij patiënten met schizofrenie niet te verhogen. Bij kwetsbare groepen is de kans om te overlijden mogelijk wel verhoogd.
Vier geneesmiddelen ontvingen een positief advies voor uitbreiding van de indicatie van de Committee for Medicinal Products for Human Use (CHMP). De commissie oordeelde positief over een nieuwe indicatie van behandelcombinatie dabrafenib (Tafinlar) en trametinib (Mekinist) als adjuvante therapie bij volwassenen met stadium 3 melanoom met B-RAF V600-mutatie na complete resectie.
AuteursinformatieAdverterenVacature plaatsen
Colofon DisclaimerPrivacyverklaring en cookiebeleidSitemap