Ga naar inhoud. | Ga naar navigatie
Persoonlijke hulpmiddelen
Naar verwachting is vanaf eind oktober 2015 het geneesmiddel InductOs 1,5 mg/ml niet meer leverbaar.
Bijwerkingencentrum Lareb beveelt aan om de bijwerking angio-oedeem op te nemen in de officiële productinformatie en bijsluiter van noscapine.
Een nieuw experimenteel vaccin dat aan resusapen wordt gegeven zes weken voor blootstelling aan het middle east respiratory syndrome-coronavirus (MERS-CoV) beschermt de dieren tegen een MERS-CoV-infectie.
Ouderen met milde cognitieve stoornissen ondervinden geen nadeel van stoppen met antihypertensiva. Dit geldt in elk geval tot 16 weken na het stoppen.
Daratumumab lijkt veilig en effectief bij patiënten met multipel myeloom die al eerdere behandelingen hebben gehad.
Combinatietherapie met ambrisentan en tadalafil bij patiënten met pulmonale arteriële hypertensie (PAH) die hiervoor nog niet eerder zijn behandeld, is effectiever dan monotherapie met een van beide middelen.
Alphega apotheek Zorgmakelaar en zorgverzekeraar Zilveren Kruis hebben een overeenstemming bereikt over de farmaceutische zorg in 2016. De zorgmakelaar tekende vorige week ook een contract met zorgverzekeraar VGZ.
Apotheekmedewerkers geven bij de verstrekking van een geneesmiddel vooral technische informatie over inname en gebruik. Ze vragen relatief weinig naar de ervaringen van patiënten, blijkt uit onderzoek van het Nivel.
Het begeleidingsgesprek voor nieuwe geneesmiddelen staat vanaf 2016 niet meer apart vermeld op de apotheeknota. Dat maakt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) vandaag bekend. De vermelding van de ongeveer € 6 zorgde voor veel onbegrip en agressie aan de balie.
Op de faktuur voor de verrekening van het verplicht eigen risico van de verzekerde komt per 2016 te staan kosten materialen, kosten ter hand stelling [...]
AuteursinformatieAdverterenVacature plaatsen
Colofon DisclaimerPrivacyverklaring en cookiebeleidSitemap