Patiënten met de ontstekingsziekte longsarcoïdose krijgen op dit moment als standaardbehandeling prednison voorgeschreven. Het geneesmiddel methotrexaat blijkt even effectief en heeft bij langdurig gebruik minder bijwerkingen dan prednison. Dat blijkt uit onderzoek van het Erasmus MC.
In een Utrechtse woning zijn duizenden capsules en flesjes met vloeistof aangetroffen met verboden dopingmiddelen. Deze zogeheten SARMs gebruiken sporters om hun prestaties te verbeteren. Dat meldt de Inlichtingen- en Opsporingsdienst van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA-IOD).
Personeelsschaarste en milieu-impact gaan meewegen bij de toelating van zorg tot het basispakket van de zorgverzekering. Dat meldt het Zorginstituut Nederland, dat een drie jaar durende proef start die moet bijdragen aan betere beslissingen over de inzet van zorgpersoneel.
Sommige pre-workout supplementen bevatten schadelijke en verboden stoffen en zulke grote hoeveelheden cafeïne dat er mogelijk gezondheidsrisico’s ontstaan. Ook kan er wisselwerking optreden met geneesmiddelen. Dat blijkt uit een analyse van 27 supplementen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
In de productinformatie van azitromycine moet een waarschuwing worden opgenomen om het risico op antimicrobiële resistentie te benadrukken. Dit adviseert de Europese geneesmiddelenbeoordelingscommissie CHMP na een herbeoordeling van het antibioticum.