26531

CMR-alert: penicillineallergie gemist

Zelfs Hollywood doet het beter dan de intramurale Nederlandse farmacie in deze casus. In de film uit 2003 van Jack Nicholson “Something’s gotta give” ligt [...]

Bevindt zich in Nieuws - 25 januari 2011

Zuurremmer veroorzaakt longontsteking

Protonpompremmers of H2-antagonisten verhogen het risico op pneumonie. Dit blijkt uit een meta-analyse van 31 studies.

Bevindt zich in Nieuws - 27 januari 2011

Potentie nieuwe hiv-strategie

Een experimenteel middel dat zich bindt aan een hiv-fusie-eiwit (gp41) geeft veelbelovende resultaten.

Bevindt zich in Nieuws - 26 januari 2011

Cetuximab best met huiduitslag

Patiënten met niet-kleincellige longkanker die huiduitslag krijgen binnen drie weken nadat cetuximab aan hun therapie is toegevoegd, hebben een langere overleving dan patiënten zonder deze bijwerking.

Bevindt zich in Nieuws - 26 januari 2011

Aanpak hepatitis C kan korter

Patiënten die chronische hepatitis C hebben door het virus met genotype 2 of 3 kunnen korter behandeld worden.

Bevindt zich in Nieuws - 26 januari 2011

Positief advies pirfenidon

Esbriet (pirfenidon) heeft een positief advies gekregen van het CHMP.

Bevindt zich in Nieuws - 26 januari 2011

Positief advies tegafur + gimeracil + oteracil

Het CHMP heeft ook positief geadviseerd over Teysuno (tegafur + gimeracil + oteracil), dat bedoeld is voor patiënten met gevorderd maagcarcinoom indien gecombineerd met cisplatine.

Bevindt zich in Nieuws - 26 januari 2011

Positief advies paliperidon

Xeplion (paliperidon) heeft goedkeuring van het CHMP gekregen voor behandeling van patiënten met schizofrenie.

Bevindt zich in Nieuws - 26 januari 2011

Uitbreiding indicatie: golimumab

Simponi (golimumab) is als tweedelijnsbehandeling geregistreerd voor patiënten met ernstige, actieve en progressieve reumatoïde artritis.

Bevindt zich in Nieuws - 26 januari 2011

Lokale gentherapie werkt bij reumatische muis

Er is nog steeds ruimte voor verbetering bij de behandeling van reumatoïde artritis. Biologicals werken op zich goed, maar zijn niet bij iedereen effectief, onderdrukken de afweer en zijn duur. Volgens Jeroen Geurts, biochemicus in het UMC St Radboud, is lokale gentherapie een alternatief. Drie vragen aan Geurts.

Bevindt zich in Nieuws - 26 januari 2011
850851852854855856