26578

Minister Bruins: startschot voor beter vindbare medicijninformatie

Minister Bruno Bruins (VWS) heeft op donderdag 15 november het startschot gegeven voor beter vindbare en betrouwbare medicijn­informatie op het internet. De KNMP en zes andere zorgorganisaties tekenden op hetzelfde moment een intentieverklaring hiervoor. De eerste stap die ze met elkaar zetten, is het aan elkaar koppelen van vier websites: Apotheek.nl, CBG-meb.nl, Lareb.nl en Thuisarts.nl.

Bevindt zich in Vaste rubrieken - 21 november 2018 | door KNMP

Meetapparaatje voorspelt ziekten en overlijden

Door de onderarm op een eenvoudig apparaat te leggen kan door weerkaatsing van het licht het risico worden gemeten op diabetes type 2, hart- en vaatziekten en overlijden. Dat blijkt uit onderzoek onder bijna 73.000 deelnemers door het UMC Groningen.

Bevindt zich in Nieuws - 23 november 2018

Banner Willach

Willach

Moventig

Durf te vragen

Op de afgelopen ziekenhuisfarmacie­dagen had ik het genoegen een lezing van voormalig commandant der strijdkrachten generaal b.d. Van Uhm te mogen bijwonen.

Bevindt zich in Vaste rubrieken - 30 november 2018 | door Lieke Mitrov-Winkelmolen, ziekenhuisapotheker

Zonnig farmaceutisch klimaat

Yvette Nusse werkt de komende twee jaar als enige apotheker in de enige apotheek op Sint Eustatius en wil die periode graag gebruiken om de zorg, die al van goede kwaliteit is, naar een nog hoger plan te tillen.

Bevindt zich in Vaste rubrieken - 30 november 2018 | door Frans van den Houdt

zorgenlogistiek2PW482018.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

zorgenlogistiek3PW482018.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

P-gp-inductor bij digoxine: let op

De Werkgroep Farmacotherapie en Geneesmiddelinformatie (WFG) vindt dat bij toevoegen van een P-glycoproteïne (P-gp)-inductor aan digoxine het klinisch effect van digoxine moet worden gemonitord. De spiegel van digoxine kan dalen.

Bevindt zich in Achtergrond - 30 november 2018 | door Minke Kranenborg en Annemarie Heersche
654655656658659660