26578

Goed idee: FarmaFonds

Het is zonde dat er niets gebeurt met veel goede ideeën om de farmaceutische zorg in Nederland te verbeteren.

Bevindt zich in Nieuws - 22 maart 2013

SEH: bijwerkingen vaak gemist

Artsen op de Spoedeisende Hulp (SEH) herkennen bijwerkingen en toxische effecten van atypische antipsychotica bij kinderen niet.

Bevindt zich in Nieuws - 26 maart 2013

Lithiumtoxiciteit eerder vaststellen

Niertoxiciteit van lithium, nog steeds veelgebruikt bij bipolaire stoornissen, wordt nog vaak te laat opgemerkt, zo stellen auteurs uit Boston.

Bevindt zich in Nieuws - 27 maart 2013

J.C. Kortekaas on Lithiumtoxiciteit eerder vaststellen

Het wordt tijd dat op de vrij verkrijgbare geneesmiddelen ibuprofen en diclofenac een waarschuwing op de verpakking komt tegen gelijktijdig lithiumgebruik. Medisch Contact kwam op [...]

Bevindt zich in Nieuws - 27 maart 2013

Geneeskunde Vietnam in kaart

De belangstelling voor Chinese traditionele geneeskunde is groot. De geneeskunde uit andere landen in Zuidoost-Azië is echter veel minder bekend.

Bevindt zich in Nieuws - 28 maart 2013

Aripiprazol: als andere antipsychotica

Qua effectiviteit en veiligheid onderscheidt aripiprazol zich nauwelijks van andere atypische antipsychotica. Dat blijkt uit een Cochrane-analyse uitgevoerd door auteurs uit het Verenigd Koninkrijk.

Bevindt zich in Nieuws - 27 maart 2013

Speciale voeding helpt patiënt met ziekte van Alzheimer

Een specifiek voedingsconcept remt mogelijk het beginstadium van de ziekte van Alzheimer. Dat blijkt uit onderzoek dat bioloog Martijn de Wilde uitvoerde aan de Rijksuniversiteit van Groningen. Sinds 2002 werkt hij bij Nutricia Advanced Medical Nutrition in Wageningen waar een deel van de voedingsinterventie in proefdiermodellen is uitgevoerd.

Bevindt zich in Nieuws - 28 maart 2013

Tekort cidofovir dreigt

Naar verwachting zal in Nederland een tekort ontstaan aan cidofovir (Vistide).

Bevindt zich in Nieuws - 26 maart 2013

Cortiment toch toegelaten

Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) heeft positief beslist op het bezwaarschrift van Cosmo Technologies Ltd.

Bevindt zich in Nieuws - 27 maart 2013

Herbeoordeling voor vier middelen

Het Pharmacovigilance Risk Assessment Committee (PRAC) heeft besloten vier herbeoordelingsprocedures te starten.

Bevindt zich in Nieuws - 28 maart 2013
595596597599600601