Otto Kahler (1849-1893) was een Oostenrijkse internist die voor het eerst de kwaadaardige beenmergziekte beschreef die wordt veroorzaakt door een woekering van plasmacellen. Aanvankelijk werd de ziekte ook naar hem vernoemd, maar inmiddels wordt die aangeduid als multipel myeloom.
Afgelopen week kwam het weer voorbij … dat gevoel: ik ben er klaar mee!
Eltrombopag stimuleert bloedplaatjes en reduceert bloedingen bij myeloplastisch syndroom met trombocytopenie.
Intraveneus eftrenonacog alfa gaat bloedingen tegen en is goed verdraagbaar.
Openbare apotheken verstrekten in 2016 voor € 190 miljoen aan receptplichtige geneesmiddelen die niet voor vergoeding uit het basispakket in aanmerking komen. In 2015 was dat € 10 miljoen minder. Voor geneesmiddelen met een inkoopprijs boven de GVS-limiet betaalden de gebruikers vorig jaar € 39 miljoen in principe zelf, € 3 miljoen meer dan het jaar daarvoor. Dit meldt de SFK in het Pharmaceutisch Weekblad.
Op de afdeling kinderoncologie van het Erasmus MC-Sophia Kinderziekenhuis werkt een apothekersassistent fulltime aan veiliger geneesmiddelgebruik. Ze voert opname- en ontslaggesprekken, beheert de medicatieruimte en beantwoordt vragen van openbaar apothekers over behandelprotocollen, onbekende interacties en afwijkende doseringen.
Gefractioneerd gemtuzumab ozogamicine is toepasbaar als overbruggingstherapie voor allogene stamceltransplantatie.