De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de eerste helft van 2019 11.906 meldingen ontvangen van datalekken. De meeste datalekken werden gemeld door de zorgsector, met als koplopers ziekenhuis (23%) en apotheken (22%).
Aflopende patenten en nieuwe concurrerende generieken hebben geleid tot dalingen van netto-inkoopprijzen van drie TNF-alfaremmers. Ziekenhuizen hebben hierdoor fors kunnen besparen, maar onzeker is of de concurrentie voldoende houdbaar is, waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
Heel herkenbaar wat betreft medicatie. Misschien toch een extra push op MP9. Hier kunnen een (groot)aantal problemen mee worden opgelost. AIS, HIS en ziekenhuizen neem [...]
Fijn dat beleid dat in de jaren tachtig van de vorige eeuw en invoering van barcode op EAV en polsbandje zoals ingevoerd in 2000 in [...]
Het valt me op dat het weliswaar een bilateraal contract is, maar dat het stuk vooral focust op hoe het ziekenhuis de medicatie overdraagt bij [...]
Het pyrimidine-analogon Dacogen (decitabine) heeft van de CHMP groen licht gekregen voor de behandeling van acute myeloïde leukemie bij patiënten van 65 jaar en ouder die geen kandidaat zijn voor standaard inductiechemotherapie.
Het voormalige weesgeneesmiddel Xalkori (crizotinib) kreeg een positief advies van de CHMP.
Patiënten met diabetes hebben minder profijt van clopidogrel na het optreden van een hartinfarct dan personen zonder diabetes.
Thuiszorgverpleegkundigen vinden dat ze de taak hebben om te letten op het geneesmiddelgebruik van ouderen. Tegelijkertijd hebben ze meer kennis op dit gebied nodig.