26537

copy_of_Pagina_17_iStock185312598.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

NZa: patiënt is vrij in keuze voor internetapotheek

Patiënten mogen niet belemmerd worden als zij hun geneesmiddelen willen bestellen bij een internetapotheek. Huisartsen moeten hieraan meewerken. Dat stelt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa), die meerdere signalen heeft ontvangen dat huisartsen recepten niet digitaal willen doorsturen naar een internetapotheek.

Bevindt zich in Nieuws - 16 november 2020

Pagina_16_figuur.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Oudere verwelkomt advies apotheek voor valpreventie

Apothekers kunnen een belangrijke rol spelen bij valpreventie in de eerstelijnszorg. Patiënten zijn gemotiveerd om hieraan mee te werken, mits de interventies aansluiten op de eigen persoon­lijke voorkeuren. Ze verwachten dat de apotheek zich richt op veilig medicatiegebruik, medicatie-­afbouw en het verstrekken van informatie over valrisicoverhogende geneesmiddelen.

Bevindt zich in Achtergrond - 20 november 2020 | door Marle Gemmeke, Ellen S. Koster, Katja Taxis en Marcel L. Bouvy

Pagina_11_Ouderen_JJ.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_13_iStock97655204.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

‘Met die ene grote pil gaan we het niet redden’

De vergrijzing neemt sterk toe en veel ouderen gebruiken veel genees­middelen. Toch wordt bij het ontwerp van die middelen nog onvoldoende gedacht aan die gebruikers, waardoor medicatie moeilijk is in te nemen en de behandeling faalt. Met een uniek reflectiedocument wil het Europees Geneesmiddelen Agentschap de bewustwording vergroten bij fabrikanten, artsen, apothekers en patiënten.

Bevindt zich in Achtergrond - 20 november 2020 | door Frans van den Houdt

LogoKNMP.PNG

Bevindt zich in Afbeeldingen -

KNMPlogo.PNG

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Corona-vaccin van Moderna is 94,5% effectief

Het nieuwe COVID-19-kandidaatvaccin van Moderna heeft een effectiviteit van 94,5%. Dat blijkt volgens de Amerikaanse fabrikant uit de resultaten van de fase III-studie.

Bevindt zich in Nieuws - 17 november 2020
776777778780781782