26607

Prednison: beter doorgaan dan stoppen bij reumatoïde artritis

Bij patiënten met reumatoïde artritis die een lage ziekteactiviteit hebben bereikt met tocilizumab en een corticosteroïd, leidt continueren van 5 mg prednison per dag tot een betere controle van de ziekte dan afbouwen, ook al was twee derde van de patiënten in staat om veilig te stoppen met prednison.

Bevindt zich in Achtergrond - 18 september 2020 | door Linda de Graaf

Pagina_19_81779179_s.png

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_17_figuur_1.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_17_figuur_2.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

copy_of_Pagina_17_tabel.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

MOLECUUL AP-020 POTENTIEEL VEILIG EN WERKZAAM NIEUW ANTIPSYCHOTICUM

Na analyse van de chemische structuren van drie bekende verwante antipsychotica uit de groep van de bicyclische atypische antipsychotica (aripiprazol, brexpiprazol en brilaroxazine), is een molecuul (AP-020) af te leiden dat verschillende chemische eigenschappen en structuureigenschappen van de genoemde antipsychotica combineert. Dit zou mogelijk een nieuw antipsychoticum kunnen zijn, constateert Jan Beugelink.

Bevindt zich in Achtergrond - 18 september 2020 | door Jan Beugelink

Pagina_13_WilmaGottgens_BN.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_14_iStock9465941901.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Afwegen van risico’s in onzekere tijden

Aan morele dilemma’s geen gebrek in de apotheek gedurende de coronacrisis. Patiëntenzorg eerst of gaat zorg voor je medewerkers voor?

Bevindt zich in Achtergrond - 18 september 2020 | door Frans van den Houdt

‘Medewerkers apotheek hebben recht op zorgbonus’

Apotheekmedewerkers staan onder zware druk in de frontlinie van deze coronacrisis, daarom moeten ze in aanmerking komen voor de éénmalige zorgbonus. Dat schrijven werkgevers- en werknemerspartijen en koepelorganisaties van de apotheeksector in een brief aan minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Online staat een petitie om dit initiatief te ondersteunen.

Bevindt zich in Nieuws - 15 september 2020
545556585960