26312

Samen werken aan veilig medicatiegebruik oudere

Zorgprofessionals als huisartsen, specialisten ouderengeneeskunde en openbaar apothekers zorgen samen voor de medicatieveiligheid voor thuiswonende ouderen. Maar soms weten ze niet van elkaar welke kennis ze in huis hebben. Met interprofessioneel onderwijs willen het LUMC en het Charlotte Jacobs Instituut al vroeg laagdrempelig contact stimuleren.

Bevindt zich in Vaste rubrieken - 13 december 2024 | door Julie Papa-Wouters, LUMC

Pagina_20_Knmp_leren_1.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_21_Knmp_leren_2.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_22_iStock1440172069_bewerkt.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Focus op niet-kleincellig longcarcinoom in het IM

Het hoofdstuk Oncolytica in het Informatorium Medicamentorum (IM) is continu in ontwikkeling. Er komen steeds meer oncolytica beschikbaar, zoals tyrosinekinaseremmers, monoklonale antilichamen en geheel nieuwe geneesmiddelgroepen zoals bispecifieke antilichamen. Ook worden oncolytica steeds vaker als combinatietherapie ingezet in chemokuren, bijvoorbeeld bij niet-kleincellig longcarcinoom.

Bevindt zich in Vaste rubrieken - 13 december 2024 | door Scott Wishaw, apotheker, Geneesmiddel Informatie Centrum, KNMP

Op zoek naar een alternatief voor Microgynon 50

Mevrouw S gebruikt al ruim zes jaar Microgynon 50 als anticonceptie. Daar is ze op overgestapt vanwege onregelmatig bloedverlies bij gebruik van een sub-50-pil. Helaas ging Microgynon 50 dit jaar uit de handel en is na advies van haar apotheker een andere geschikte anticonceptiepil gevonden.

Bevindt zich in Achtergrond - 13 december 2024 | door Riko van Grunsven

Kansen voor cellulaire immuuntherapie bij solide tumor

Cellulaire immuuntherapie, succesvol bij hematologische kankers, biedt ook kansen voor de behandeling van solide tumoren zoals borstkanker. Door de therapie te richten op tumorspecifieke kenmerken kan deze, ondanks de complexe tumor-micro-omgeving, mogelijk helpen circulerende kankercellen te elimineren en zo metastasen te voorkomen.

Bevindt zich in Achtergrond - 13 december 2024 | door Annick Nouwens

Pagina_16_figuur_Cellulaireimmuuntherapie.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_14_iStock917730078_metgeelverloop.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

‘Wij blijven studenten oproepen zich te melden als ze zich onveilig voelen tijdens coschap’

Farmaciestudenten moeten zich tijdens hun coschappen in de apotheek te allen tijde beschermd voelen, is de boodschap van Helma van der Horst-van Mastbergen en Diane van Wieren-de Wijer van UPPER Stagebureau Farmacie van Universiteit Utrecht. Het aantal meldingen van onveiligheid is tot dusver klein. “We onderzoeken nu of dit het werkelijke aantal is, of dat betrokkenen zich niet melden uit angst voor mogelijke gevolgen.”

Bevindt zich in Achtergrond - 13 december 2024 | door Frans van den Houdt
150151152154155156