26282

copy4_of_Pagina_17_figuur_1.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

copy2_of_Pagina_18_figuur_2.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

‘Bespreek risico’s pilgebruik, vooral met vrouwen ouder dan 35 jaar’

De pil is nog steeds een veelgebruikt anticonceptivum. Een verhoogd risico op trombose is daarvan een bekende bijwerking, met name bij vrouwen vanaf 35 jaar. Toch laten de meldingen bij Bijwerkingencentrum Lareb zien dat gebruiksters hiervan niet altijd op de hoogte zijn. Het is belangrijk om deze mogelijke bijwerking, de risicofactoren en het pilgebruik regelmatig te bespreken.

Bevindt zich in Achtergrond - 2 februari 2024 | door Anne-Marie van Bergen, Ellen Ederveen, Marijn van Es en Naomi Jessurun

Pagina_13_Regionieuws_JJ.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_14_iStock1349441051.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_15_iStock1298263295.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Apothekers bieden passende zorg en bellen 600 patiënten

Apothekers zijn overal in het land bezig hun positie in de regio te versterken. In dit artikel een overzicht van enkele initiatieven om de farmaceutische zorg te verbeteren, zoals apothekers die met Punt voor Parkinson zijn geselecteerd door het Zorginstituut Nederland als ‘passende zorg’ en Limburgse apotheken die zeshonderd patiënten hebben gebeld om de therapietrouw te verbeteren.

Bevindt zich in Achtergrond - 2 februari 2024 | door Edwin Bos

EU: farmaceutische industrie moet betalen voor zuiveren afvalwater

Fabrikanten van geneesmiddelen en cosmetica moeten ten minste 80% van de kosten voor het zuiveren van stedelijk afvalwater gaan betalen. Dat hebben het Europees Parlement en de lidstaten afgesproken om te voorkomen dat schadelijke stoffen, zoals microplastics of PFAS, in het milieu terechtkomen.

Bevindt zich in Nieuws - 31 januari 2024

Pagina_9_Jorisarts_hoofdfoto_EP.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_10_Jorisarts_bijfoto_boekcover_EP.png

Bevindt zich in Afbeeldingen -
121712181219122112221223