26646

Gebruik tramadol vorig jaar toegenomen

Het gebruik van sterkwerkende opioïden lijkt in 2022 te stabiliseren, maar het gebruik van zwakwerkende opioïden zoals tramadol is toegenomen ten opzichte van 2021. Dat blijkt uit cijfers van het Instituut Verantwoord Medicijngebruik, dat oproept tot alertheid op mogelijk nadelige effecten van het toenemend voorschrijven van zwakwerkende opioïden.

Bevindt zich in Nieuws - 12 juni 2023

Pagina_21_iStock1156927918.png

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Nieuw target voor behandeling van reumatoïde artritis

Peresolimab, een gehumaniseerd IgG1-monoklonaal antilichaam dat het endogene programmed cell death protein 1 (PD-1) inhibitory pathway stimuleert, is effectief bij patiënten met reumatoïde artritis.

Bevindt zich in Achtergrond - 16 juni 2023 | door Linda de Graaf

Pagina_18_iStock1249553363_aangepast.png

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_20_iStock950296444.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Ga aan de slag met de feedback van cliënten apotheek

We lijken in Nederland te zijn doorgeslagen in het vragen om feedback aan onze ‘klanten’. Op zich is er niets mis mee, mits er iets mee wordt gedaan. En dan bedoelen Esther Reenders en Ellen van Loon méér dan een rapportage schrijven. Maar dat blijkt vaak gedoe, constateren zij. Reenders en Van Loon roepen apothekers op serieus aan de slag te gaan met feedback.

Bevindt zich in Achtergrond - 16 juni 2023 | door Esther Reenders en Ellen van Loon

Pagina_17_Opinie.png

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Nationale inkleuring Europa kan niet zonder brede dialoog

In de tien jaar dat hij binnen verschillende wetenschappelijke gremia van het Europees Medicijn Agentschap EMA rondliep, kreeg Bert Leufkens niet de indruk dat het er losjes aan toegaat en dat de “lat laag ligt” wat betreft goedkeuring van nieuwe geneesmiddelen, zoals onder meer de Volkskrant onlangs schreef. “De meetlat moet wel steeds kritisch tegen het licht worden gehouden.”

Bevindt zich in Achtergrond - 16 juni 2023 | door Bert Leufkens

copy2_of_Pagina_15_tabel_1.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_16_tabel_2.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -
502503504506507508