26496

Eerste stage

Daar is ze dan. En ja dat klopt, er staat bewust ze. Zij. Een vrouw. De meeste farmaciestudenten zijn immers vrouw. Ze komt voor een periode van vijf weken. Haar eerste stage in een openbare apotheek. Samen bekijken we haar IOP, het individueel ontwikkelingsplan. Ambitieus door haarzelf opgesteld. Fantastisch die drive en nieuwsgierigheid. De opleidingen leveren andere apothekers af dan voorheen. Meer zorggericht en onderzoekend ingesteld. Mooi om deze ontwikkeling te zien.

Bevindt zich in Vaste rubrieken - 11 februari 2022 | door Steven Verhagen-Smits, bestuurslid KNMP

KNMP publiceert haar visie op regionale samenwerking

De KNMP publiceert de Visie Regionale Samenwerking in de Farmaceutische Zorg. Hiermee benadrukt de KNMP de noodzaak van één organisatorisch aanspreekpunt in elke regio. Ook komt aan de orde welke ondersteuning de KNMP haar leden en regionale apothekersorganisaties biedt in het kader van de regionalisering.

Bevindt zich in Vaste rubrieken - 11 februari 2022 | door KNMP

Duitse apothekers starten met fijnmazige COVID-19-vaccinatie

Ook Duitse apothekers zijn inmiddels gestart met het toedienen van COVID-19-vaccinaties in de apotheek. Daarmee sluit Duitsland aan bij een groot aantal Europese landen waar apothekers een bijdrage leveren aan het wijk- en doelgroepsgericht vaccineren.

Bevindt zich in Vaste rubrieken - 11 februari 2022 | door KNMP

Pagina_19_radiofarmaca.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_21_radiofarmaca.png

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Patiënt ervaart vaker bijwerkingen bij radiofarmaca dan bekend

Nucleaire geneeskunde, die een essentiële rol speelt bij de diagnostiek van patiënten, maakt gebruik van radiofarmaca. Onderzoek van Nanno Schreuder laat zien dat patiënten vaker een bijwerking ervaren bij diagnostische radiofarmaca dan tot nu toe bekend. De meeste bijwerkingen zijn mild, treden snel op na toediening en verdwijnen ook meestal weer binnen een aantal uren.

Bevindt zich in Achtergrond - 11 februari 2022 | door Nanno Schreuder

Pagina_14_iStock1310358776.png

Bevindt zich in Afbeeldingen -

copy3_of_Pagina_17_figuur.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Valpreventieservice blijkt nuttig, maar is tijdrovend

Zowel apothekers als patiënten erkennen de meerwaarde van een valpreventieservice door de apotheek. Patiënten worden zich hierdoor meer bewust van hun valrisico. Echter, implementatie van deze service blijkt tijdrovend. Apothekers geven er daarom de voorkeur aan alleen bij medicatiebeoordelingen aandacht te besteden aan valpreventie, blijkt uit onderzoek van Universiteit Utrecht.

Bevindt zich in Achtergrond - 11 februari 2022 | door Marle Gemmeke, Ellen S. Koster, Nathalie van der Velde, Katja Taxis en Marcel L. Bouvy

Pagina_11_Consultvoering.png

Bevindt zich in Afbeeldingen -
257258259261262263