26496

Pagina_21_iStock1145276617.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Hypodermoclyse: oude methode nieuw leven ingeblazen

Een specialist ouderengeneeskunde belt naar de apotheek met de vraag of magnesium via hypodermoclyse is toe te dienen. Een patiënt met een ernstige hypomagnesiëmie kreeg oraal magnesium, maar ontwikkelde hierbij diarree waardoor de magnesiumspiegel nog verder daalde.

Bevindt zich in Achtergrond - 20 januari 2023 | door Corine Colijn

Pagina_20_bijwerkingen.png

Bevindt zich in Afbeeldingen -

copy_of_Pagina_20_bijwerkingen.png

Bevindt zich in Afbeeldingen -

copy7_of_Pagina_19_tabel.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

copy8_of_Pagina_19_tabel.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Pagina_20_Conceptualframework.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Inzicht handvat voor verlichting bijwerkingen van biologicals

Door inzicht te krijgen in de belasting die patiënten ervaren van bijwerkingen die worden toegeschreven aan biologicals, kunnen zorgverleners het gebruik van geneesmiddelen in de dagelijkse praktijk verbeteren en verlichten. Samen met de patiënt kunnen zij de behandeling vervolgens afstemmen op diens individuele voorkeuren.

Bevindt zich in Achtergrond - 20 januari 2023 | door Jet Westerink, Leanne Kosse, Mike Nurmohamed, Astrid van Tubergen, Harald Vonkeman en Naomi Jessurun

Pagina_17_iStock1170949929.jpg

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Rechter: merkhouder kan zich verzetten tegen ompakken van geneesmiddel

In de Europese Unie kunnen geneesmiddelen zonder belemmeringen worden verhandeld tussen de lidstaten, maar bij verpakkingen levert dat soms problemen op. Uit een recente uitspraak van het Europese Hof van Justitie blijkt dat een merkhouder zich kan verzetten tegen het ompakken van een medicijn als heretikettering ook kan, met mogelijke gevolgen voor Nederlandse apothekers.

Bevindt zich in Achtergrond - 20 januari 2023 | door Tim de Klerck
9495969899100