26342

PW21-2025 e-coach

Bevindt zich in Afbeeldingen -

PW21-2025 e-coach

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Rechter: boete voor off-label voorschrijven coronamedicatie is terecht, maar te hoog

Tijdens de coronapandemie voelden sommige huisartsen zich machteloos en schreven off-label medicatie voor, wat resulteerde in een boete opgelegd door de minister. In een eerder besproken uitspraak in PW 46 oordeelde de rechter dat de wetgeving onvoldoende duidelijk was en vernietigde de boete. De Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is het hier echter niet mee eens en concludeert dat de boete terecht was, maar acht een halvering passend.

Bevindt zich in Achtergrond - 23 mei 2025 | door Catelijne Bach en Martijn Bernaards

PW21-2025 voorschrijven

Bevindt zich in Afbeeldingen -

PW21-2025 ziekte van Crohn

Bevindt zich in Afbeeldingen -

PW21-2025 darm

Bevindt zich in Afbeeldingen -

Hogere concentratie van MTX-PG3 verbetert behandelresultaat

Veel patiënten met de ziekte van Crohn stoppen met methotrexaat vanwege bijwerkingen of onvoldoende effect. Therapeutic drug monitoring (TDM) kan mogelijk de behandeling optimaliseren. Een vereiste is een concentratie/effect-relatie: een hogere MTX-PG3-concentratie hangt samen met een langere behandelduur en lagere ziekteactiviteit.

Bevindt zich in Achtergrond - 23 mei 2025 | door Maartje van de Meeberg

PW21-2025 ziek kind

Bevindt zich in Afbeeldingen -

PW21-2025 Gea Holtman

Bevindt zich in Afbeeldingen -

GO-KIDS: hulp bij juist gebruik van ondansetron aan kind met buikgriep

Kinderen met buikgriep die blijven braken kunnen baat hebben bij ondansetron. Het kan dan helpen als de apotheker aan ouders uitlegt dat het off-labelgebruik van ondansetron veilig en effectief is, zegt Gea Holtman, projectleider van GO-KIDS, dat het juiste gebruik van dit middel wil ondersteunen. “Ons onderzoek laat zien dat één gift vaak voldoende is.”

Bevindt zich in Achtergrond - 23 mei 2025 | door Delia Titre
828384868788