Ga naar inhoud. | Ga naar navigatie

Persoonlijke hulpmiddelen

Navigatie

Nivolumab breder inzetbaar bij behandeling Hodgkin lymfoom

PW9 - 17-02-2026
Nivolumab kan in combinatie met brentuximab vedotin worden ingezet voor de behandeling van kinderen en volwassenen met recidiverend of refractair Hodgkin lymfoom. De Europese geneesmiddelenbeoordelingscommissie CHMP heeft hiervoor groen licht gegeven.
Nivolumab breder inzetbaar bij behandeling Hodgkin lymfoom

Het middel was al geregistreerd als monotherapie voor de behandeling van volwassenen met recidiverend of refractair Hodgkin lymfoom. Het kon worden ingezet na autologe stamceltransplantatie en behandeling met brentuximab vedotin. Door het positieve advies van de CHMP is het nu ook toepasbaar bij kinderen vanaf 5 jaar en volwassenen tot 30 jaar in combinatie met brentuximab vedotin na een eerdere behandeling.

Artsen kunnen het medicijn ook voorschrijven als mono- en combinatietherapie bij verschillende andere soorten kanker, waaronder niercel-, urotheel- en oesofaguscarcinoom, melanoom en niet-kleincellig longcarcinoom (NSCLC).

Nivolumab is een checkpointremmer die bindt aan de geprogrammeerde celdood-1 (PD-1)-receptor op T-cellen. Kankercellen kunnen op hun oppervlak de eiwitten PD-L1 en PD-L2 produceren die zich aan deze receptor hechten en de activiteit van de T-cellen uitschakelen. Hierdoor kunnen T-cellen de kankercellen niet aanvallen. Door zich aan de receptor te hechten, voorkomt het monoklonale antilichaam dat PD-L1 en PD-L2 de T-cellen uitschakelen, waardoor het immuunsysteem beter in staat is om kankercellen te doden.

Document acties

gearchiveerd onder: Nivolumab, Hodgkin lymfoom
Back to top