Ga naar inhoud. | Ga naar navigatie

Persoonlijke hulpmiddelen

Navigatie

NHG: medicatie kan visusdaling veroorzaken

PW Magazine 40/41, jaar 2015 - 01-10-2015
Geneesmiddelen kunnen de oorzaak zijn van onverklaarbare, plots optredende visusklachten.

De huisarts moet daar rekening mee houden als iemand medicatie met een anticholinerge werking gebruikt, zoals tricyclische antidepressiva en middelen bij urineretentie. Dat geldt ook voor parkinsonmiddelen, corticosteroïden (oraal, nasaal of per inhalatie), amiodaron of chloroquinederivaten.

Vermoedt de huisarts dat medicatie de oorzaak is van de visusklachten, dan kan die samen met de patiënt besluiten om het verdachte geneesmiddel te staken om te kijken of de klachten verdwijnen. Gebeurt dat niet, dan moet optometrist of oogarts nader onderzoek verrichten. De huisarts kan de patiënt ook direct verwijzen.

Dat staat in de NHG-Standaard Visusklachten die de standaard Refractieafwijkingen vervangt. De nieuwe standaard besteedt ook aandacht aan onder meer spoedeisende visusklachten, cataract en maculadegeneratie.

Document acties

Vacatures
Beherend apotheker

Schelde Apotheek | Amsterdam

Nieuwe vennoot gezocht

Apotheek Middelburg

Openbaar apotheker (32-38 uur)

Apotheek Stevenshof | Leiden

Meer…
Back to top